Μελβούρνη – Melbourne

greekΤα παιδιά παρουσιάζουν το σχολείο τους. Οι μαθητές από του Alphington  δούλεψαν σε ομάδες ή ατομικά και συγκέντρωσαν υλικό σχετικά με το σχολείο τους.  Δείτε το υλικό πιο κάτω.

australiaStudents introduce their school. Students of  Alphington  school, working in groups or separately, collected material related to their school. See the outcome just below!

angelina

Christina,  Angelina,   Eleni

dimitris

Dimitris, Nick, Daniel

jack

Jack, Thanasis, Sotiris

kimon

Kostas and Kimon

evangelia

Marie, Evagelia, TJ

yianni

Yianni and George

2 Σχόλια στο “Μελβούρνη – Melbourne”

1. Bravo στα παιδιά του “Alphington Grammar School” για τη ανταπόκριση. Μόνο αν υπάρχει πείσμα & θέληση θα κρατηθούν οι “γέφυρες” της ηλεκτρονικής αδελφοποίησης άρρηκτα ενωμένες με την “μητέρα” Πατρίδα.(1o Γυμνάσιο Βούλας).
    Με καλοπροαίρετο τρόπο ένα μόνο σχόλιο:
    Ιs this specific response of them a little bit … “dry” ?

• Ταυτόχρονα με τις εργασίες, τα παιδιά από το Alphington ετοίμαζαν κι ένα θεατρικό για
      την 25η Μαρτίου.Σύντομα νομίζω θα φιλοξενήσουμε τμήμα του ή όλο στο blog μας.