Γνωρίζοντας την Αυστραλία – Getting to know Australia

.

greek

Μάρτιος 2015 – Γνωρίζοντας την Αυστραλία

Οι μαθητές από το Γυμνάσιο της Βούλας  παρακολούθησαν μια σειρά από videos με θέμα την Αυστραλιανή ήπειρο, τα τοπία, τη χλωρίδα αλλά και τα σπάνια ζώα της, τους Αβορίγινες, τις σύγχρονες πόλεις της και την Μελβούρνη.

australia

March 2015 – Getting to know Australia

Students of Voula watched a series of videos about Australia:  landscape, animals, plants, cities, the Aborigines and Melbourne.

2 Σχόλια στο “Γνωρίζοντας την Αυστραλία – Getting to know Australia”

1. Σας προτείνω ανεπιφύλακτα την αναδημοσίευση στο σχολικό σας weblog, για το project της ηλεκτρονικής “αδελφοποίησης” με το σχολείο της Μελβούρνης,το ντοκιμαντέρ παραγωγής BBC-TWO, “Coast Australia – Ο γύρος της Αυστραλίας με… έξι παρουσιαστές”,
    Series 1, episode 6, που αναδεικνύει τα ομορφότερα παράκτια μέρη της Πολιτείας της Βικτώριας (Victoria – Australia).

Προτεινόμενος ιστότοπος: