Αφίσα κατά του πολέμου από το ΓΕΛ Λέρου

ΓΕΛ ΛΕΡΟΥ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ 2022

Ένας νέος πόλεμος βρίσκεται σε εξέλιξη.

Κανείς δεν μπορεί να μείνει απαθής τόσο η σχολική κοινότητα όσο και οι μαθητές του ΓΕΛ Λέρου που συμμετέχουν στο πρόγραμμα της Βουλής των Εφήβων. Για αυτό το λόγο πήραν την πρωτοβουλία με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Σαρρή Αντωνίας να ετοιμάσουν και να προωθήσουν μια αφίσα που μιλά για το αυτονόητο. Τέλος ο πόλεμος!!!

Αν και έχουν γραφτεί τόσες αράδες αν και έχουν ειπωθεί τόσα λόγια για τη ματαιότητα του πολέμου ωστόσο κάποιοι εξακολουθούν να λύνουν ή να πιστεύουν ότι το κάνουν με αυτό τον τρόπο τις διαφορές τους. Εμείς όλοι πρέπει να αντιδράσουμε και να καταδικάσουμε οποιαδήποτε βίαιη συμπεριφορά λαμβάνει χώρα σε οποιοδήποτε σημείο του κόσμου!!!

Σας αποστέλλουμε την αφίσα του ΓΕΛ Λέρου, ως ένα ηχηρό μήνυμα για όλους τους σκεπτόμενους και ευαισθητοποιημένους ανθρώπους.

Η Διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων του ΓΕΛ Λέρου.