ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κατερίνα. Να είσαι χαρούμενη και ευτυχισμένη.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (για να το δείτε πατήστε πιο κάτω) :

Τα παιδιά του 3ου Νηπ/γείου εύχονται με τον δικό τους τρόπο στην Κατερίνα

Παρουσίαση για γιορτή Κατερίνας

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Νικολέτα. Να τα εκατοστήσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΩΡΓΟ. Να τα εκατοστήσεις

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Σήμερα 27-10-2020 τα παιδιά συγκεντρώθηκαν στον χώρο του Νηπ/γείου για να τιμήσουμε το ένδοξο ΄40 με έναν διαφορετικό τρόπο, λόγω  του κορωνοϊού. Μιλήσαμε για τα γεγονότα του ΄40, απαγγείλαμε ποιήματα, τραγουδήσαμε και κάναμε παρέλαση.

Δημοσιεύθηκε στις 26-10-2020

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ

Σήμερα στο σχολείο γιορτάσαμε τις Δήμητρες.

Χρόνια πολλά στην Δήμητρα Κ, στην Δήμητρα Δ, και στην Δήμητρα Τ. Να είναι πάντα χαρούμενες και ευτυχισμένες.

Δημοσιεύθηκε στις 24-9-2020

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ

Τα παιδιά του νηπιαγωγείου μας εύχονται χρόνια πολλά στη Μυρτώ μας.
Χρόνια πολλά Μυρτώ να είσαι χαρούμενη και ευτυχισμένη.

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Χθες 23 Σεπτεμβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε η πρώτη μας συνάντηση με τους γονείς των παιδών του σχολείου μας στον χώρο της αυλής. Οι γονείς ενημερώθηκαν για το πρόγραμμα του νηπιαγωγείου, για λειτουργικά και πρακτικά θέματα και δόθηκε ιδιαίτερη έμφαση όσον αφορά στα μέτρα πρόληψης για τον κορωνοϊό. Στο τέλος δόθηκαν απαντήσεις σε ερωτήσεις που τέθηκαν από τους γονείς.

Δημοσιεύθηκε στις 19-9-2020

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ ΜΑΣ

Στις 15-9-2020 πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Φέτος ο αγιασμός έγινε στην αυλή του σχολείου με ένα διαφορετικό τρόπο, κρατώντας απόσταση και φορώντας όλοι μας τις μάσκες. Πιο κάτω μπορείτε να δείτε κάποιες από τις φωτογραφίες εκείνης της ημέρας: