H τελευταία ραδιοφωνική μας Εκπομπή!!!

radio 001Οι μαθητές του Ε1 ετοίμασαν την τελευταία για φέτος ραδιοφωνική τους εκπομπή που είναι αφιερωμένη στην Ενωμένη Ευρώπη. Η εκπομπή θα ακουστεί την Κυριακή 12/6/2016 στις 12.00 το μεσημέρι από τη συχνότητα του European School Radio

Η τελευταία αυτή εκπομπή εντάσσεται στα πλαίσια ενός project με Θέμα την Ενωμένη Ευρώπη που υλοποιήθηκε στα πλαίσια της Δράσης Teachers 4 Europe (T4E). Oι μαθητές περιγράφουν τις δραστηριότητές τους ενώ αναφέρουν και πληροφορίες για την ΕΕ που συγκέντρωσαν μόνοι τους από το Διαδίκτυο. Για τους σκοπούς του Προγράμματος δημιούργησαν μια Ιστοεξερεύνηση (Webquest) όπου συγκέντρωσαν ενδιαφέρουσες πληροφορίες και παιχνίδια ώστε να μπορούν και άλλοι συνομήλικοί τους να γνωρίσουν την Ενωμένη Ευρώπη μέσα από τα δικά τους μάτια. Η ιστοεξερεύνηση ονομάζεται “Μάθε ό,τι θες για την Ευρώπη” (κάντε κλικ στον τίτλο για να δείτε τη δουλειά τους η οποία θα ολοκληρωθεί την Τρίτη 14/6/2016)

Καλή σας ακρόαση!!!