Μάθε ό,τι θες για την Ευρώπη – Teachers4Europe 2015-16

Zunal
Κάντε κλικ στην εικόνα για να ανοίξει η ιστοεξερεύνηση

Η ιστοεξερεύνηση αυτή έγινε από τους μαθητές της Ε1 τάξης του 6ου Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας στα πλαίσια του Προγράμματος Teachers4Europe 2015-16. Οι μαθητές συνέλεξαν πληροφορίες και παιχνίδια για άλλους μαθητές που θέλουν να γνωρίσουν την Ευρωπαϊκή Ένωση. Περιηγηθείτε στις σελίδες της και γνωρίστε την Ενωμένη Ευρώπη μέσα από τα μάτια των παιδιών!!!

Η Ιστοεξερεύνηση ολοκληρώθηκε την Τρίτη 14/6/2016 και παρουσιάστηκε στους γονείς των μαθητών.

Συγχαρητήρια σε όλα τα  παιδιά που έλαβαν μέρος!!!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε ένα βίντεο με στιγμιότυπα της δράσης, το οποίο δημιούργησαν οι μαθητές Βλαχοδιονυσοπούλου Μαρία, Λαζαρίδη Θεοδώρα και Μπουρτζινάκος Γιάννης από φωτογραφίες που τραβήχτηκαν κατά τη διάρκεια των μαθημάτων