Ο απολογισμός….αυτοαξιολόγηση του έργου μας!!!

Οι δραστηριότητες της ομάδας ολοκληρώθηκαν στις 28 Μαρτίου 2015…με την ξενάγηση των συμμαθητών μας στο Α΄Αρχαίο Θέατρο, στις Παλαιοχριστιανικές βασιλικές του Λόφου του φρουρίου και το Μπεζεστένι!!!

Όλοι μας γίναμε κοινωνοί μιας ευχάριστης εμπειρίας και αποκομίσαμε την πεποίθηση πως τα Μνημεία είναι η ταυτότητα της πόλης μας…Αξίζουν λοιπόν το σεβασμό μας και την προστασία από την αδιαφορία όλων!!!

Η ομάδα μας  συμμετέχει ενεργά και στο ομόθεμο πρόγραμμα, που συνδιοργανώνει για την πόλη μας ο Δήμος  Λαρισαίων, οι Εφορίες Κλασσικών και Βυζαντινών Αρχαιοτήτων και το Γραφείο Σχολικών Συμβούλων….δημιουργώντας πρωτότυπα μαθητικά κείμενα, αφίσες , λογότυπο και προσωπικές  φωτογραφίες των μνημείων μας!!!

Πιστεύουμε πως μέσα από τις συγκεκριμένες δράσεις υλοποιήσαμε τους στόχους, που θέσαμε αρχικά και ελπίζουμε να εξελίξουμε, κατά την επόμενη σχολική χρονιά, το  πρόγραμμά μας, αγκαλιάζοντας περισσότερα μνημεία και με τη συμμετοχή πιο πολλών συμμαθητών μας….

Κατηγορίες: 2014, 2014, 2015, Τα άρθρά μας. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.