Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Παίξαμε και Επιτραπέζια
Αντισφαίριση

Την Πέμπτη 10 Οκτωβρίου  γιορτάσαμε την 6η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού  με συμμετοχή όλων των τάξεων του σχολείου, κατά την οποία πραγματοποιήθηκαν αθλοπαιδιές σε συνεργασία με το Δημοτικό Σχολείο Ροδοβανίου.

Βασική επιδίωξη της συμμετοχής των μαθητών σε κάθε αθλητική δραστηριότητα στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού είναι να γίνει σε όλους συνείδηση ότι η άθληση, που διδάσκει τον σεβασμό, την αυτοπειθαρχία, το ομαδικό πνεύμα, τη συντροφικότητα, πρέπει να αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινής μας ζωής.

Οι  αθλητικές δραστηριότητες πραγματοποιήθηκαν στον προαύλιο χώρο του Δημ. Σχ. Ροδοβανίου, και οργανώθηκαν από την γυμνάστρια του σχολείου μας κ. Καμπουράκη Χαρά. Οι μαθητές μας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό,  χάρηκαν το παιχνίδι και συνεργάστηκαν υποδειγματικά σε όλες τις ομάδες.Συγχαρητήρια σε όλους και ευχόμαστε να διαδραματίζει πάντα η άσκηση πρωταρχικό ρόλο στις ζωές των μαθητών-τριών μας. Και του χρόνου με υγεία.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.