ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΪΟΥ 2018

Απόλυτα επιτυχημένη και φέτος, για ένατη συνεχή χρονιά, ήταν η συμμετοχή των γερμανομαθών μαθητών του Σχολείου μας στις εξετάσεις για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας!

Οι υποψήφιοι μαθητές, που προετοιμάστηκαν στο πλαίσιο του μαθήματος των Γερμανικών, πέτυχαν υψηλή βαθμολογία, ώστε στη διαβαθμισμένη εξέταση για τα επίπεδα Α1-Α2 να αποκτήσουν όλοι πιστοποιητικό γλωσσομάθειας επιπέδου Α2!

Επιτυχόντες είναι οι μαθητές:

1. ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ (Α2)

1. ΚΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Α2)

1. ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (Α2)

1. ΠΛΑΤΟΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (Α2)

Ο Διευθυντής του 4ου Γυμνασίου Βόλου, κύριος Γεώργιος Βαρνάβας, ο Σύλλογος των Καθηγητών και η καθηγήτρια Γερμανικής Φιλολογίας του Σχολείου, κυρία Βασιλική Φωτεινοπούλου, που επιμελήθηκε της προετοιμασίας τους, εύχονται στους επιτυχόντες μαθητές

«Θερμά Συγχαρητήρια»!

HERZLICHE GRATULATION!