Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2018-2019

Είμαστε πολύ περήφανοι που στο Σχολείο μας, το 4ο Γυμνάσιο Βόλου, απονεμήθηκε το νέο βραβείο eTwinning «Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2018-2019» που επιβραβεύει συνολικά τη συμμετοχή και τις επιτυχίες των μαθητών και των εκπαιδευτικών του Σχολείου σε Προγράμματα eTwinning! Συγκεκριμένα, λάβαμε το παρακάτω μήνυμα : «Dear Vassiliki Fotinopoulou

Congratulations on the success of your school obtaining the award of the eTwinning School Label 2018- 2019. It is a great achievement by all the eTwinning team in your school and an example to all schools in the eTwinning Community.

The official announcement will be made on the eTwinning.net Portal this week. There will be an special press release about the award at European level and the news will also be on the Erasmus + Facebook page.

The eTwinning School Label (here attached) may be used by you on your website, your profile, publications etc.

Around the same time a special pack will come to your school with some special items in it for both teachers and pupils.

Once again congratulations as the first set schools to receive this new award, a wonderful achievement.

The eTwinning Team

Θερμά Συγχαρητήρια σε όλους τους eTwinners μαθητές μας και στη συνάδελφο Αγγλικής Φιλολογίας και Υποδιευθύντρια, κ. Ελένη Μόσιαλου!!! Θερμές ευχαριστίες στο Δ/ντή του Σχολείου, κ. Γεώργιο Βαρνάβα, καθώς και στο Σύλλογο των Διδασκόντων του Σχολείου, που στηρίζουν πάντα τις προσπάθειές μας!!!