ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ  ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΪΟΥ 2017

Απόλυτα επιτυχημένη και φέτος, για όγδοη συνεχή χρονιά, ήταν η συμμετοχή των γερμανομαθών μαθητών του Σχολείου μας στις εξετάσεις για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας!

Οι υποψήφιοι μαθητές, που προετοιμάστηκαν στο πλαίσιο του μαθήματος των Γερμανικών και του Εκπαιδευτικού Προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας, με τίτλο «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ», πέτυχαν υψηλή βαθμολογία, ώστε στη διαβαθμισμένη εξέταση για τα επίπεδα Α1-Α2 να αποκτήσουν όλοι πιστοποιητικό γλωσσομάθειας επιπέδου Α2!

Επιτυχόντες είναι οι μαθητές:

1. ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΥΡΤΩ (Α2)

1. ΚΑΛΦΑ ΕΙΡΗΝΗ (Α2)

1. ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (Α2)

1. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (Α2)

Ο Διευθυντής του 4ου Γυμνασίου Βόλου, κύριος Γεώργιος Βαρνάβας, ο Σύλλογος των Καθηγητών και η καθηγήτρια Γερμανικής Φιλολογίας του Σχολείου, κυρία Βασιλική Φωτεινοπούλου, που επιμελήθηκε της προετοιμασίας τους, εύχονται στους επιτυχόντες μαθητές «Θερμά Συγχαρητήρια»!

Φωτογραφίες από την απονομή των πτυχίων Γερμανικής Γλώσσας στους επιτυχόντες μαθητές της εξεταστικής περιόδου Ιουνίου 2016.

DSC00787  DSC007881DSC00789