2η Πανθεσσαλική Ημερίδα Εκπαιδευτικών Γερμανικής Γλώσσας

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ!

«Πρόσκληση στην 2η Πανθεσσαλική ημερίδα Εκπαιδευτικών Γερμανικής Γλώσσας»

Η Τοπική Επιτροπή Μαγνησίας ως παράρτημα της Πανελλήνιας Ένωσης – μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα – με την υποστήριξη της Σχολικής Συμβούλου Γερμανικής Γλώσσας Γιάννας Κερκινοπούλου και του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, υπό την αιγίδα του Γενικού Προξενείου της Γερμανίας στη Θεσσαλονίκη και του Επίτιμου Προξενείου της Γερμανίας στη Θεσσαλία διοργανώνει ημερίδα με τίτλο «Σύγχρονες διδακτικές και πολιτισμικές προσεγγίσεις των Γερμανικών ως ξένη Γλώσσα». Η εκδήλωση απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, φοιτητές, μαθητές, γονείς αλλά και σε κάθε ενδιαφερόμενο καθώς προσεγγίζει σύγχρονα παιδαγωγικά, πολιτισμικά και κοινωνικά θέματα σε σχέση με την ξένη γλώσσα. Η διαπολιτισμική εκπαίδευση καθώς και επιτυχημένες πρακτικές διδασκαλίας εκπαιδευτικών Γερμανικής Γλώσσας πλαισιώνουν το πρόγραμμα της εκδήλωσης. Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 06 Μαΐου 2017 από τις 9:30 έως τις 15:00 στο Αμφιθέατρο Κορδάτος του Πανεπιστημίου Βόλου. Η συμμετοχή και η είσοδος είναι ελεύθερη και θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Διαβάστε περισσότερα: ΕΔΩ18121846_10155218952798560_8147141251774206543_o