ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2016

Για έβδομη συνεχή χρονιά η συμμετοχή των μαθητών του Σχολείου μας στις εξετάσεις του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας στα  Γερμανικά στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία!  Η προετοιμασία των μαθητών έγινε αποκλειστικά στο Σχολείο μας, στο πλαίσιο του μαθήματος Γερμανικών και του Εκπαιδευτικού Προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας, με τίτλο «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ». Ο Διευθυντής του 4ου Γυμνασίου Βόλου, κύριος Γεώργιος Βαρνάβας, ο Σύλλογος των Καθηγητών και η καθηγήτρια Γερμανικών του Σχολείου, κυρία Βασιλική Φωτεινοπούλου, που επιμελήθηκε της προετοιμασίας τους, εύχονται στους μαθητές «Θερμά Συγχαρητήρια» για την επιτυχία τους!

1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΟΛΕΤΑ   (Α2)
  1. ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   (Α2)
  1. ΚΑΛΟΦΟΡΙΔΗ ΡΑΦΑΕΛΑ   (Α2)
  1. ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ   (Α1)