Β Επιμόρφωση

Β επιμόρφωση

Την κυρά Σαρακοστή
που’ ναι έθιμο παλιό
οι γιαγιάδες μας την φτιάχναν
με αλεύρι και νερό.

ypodeigma_formas_sediasmou (1)

Παρουσίαση για την Πάρο

Δραστηριότητα

Σαρωτής (Scanner) Μικρόφωνο (Microphone) Κάμερα (Camera)

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις, Χειμερινές | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Β Επιμόρφωση

Αιμοδοσία στο Κέντρο Υγείας

Κατηγορίες: Πληροφορίες | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αιμοδοσία στο Κέντρο Υγείας

Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

Χριστούγεννα στην Πάρο

Κατηγορίες: Χειμερινές, Χριστούγεννα | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστούγεννα στην Πάρο

Διακοπές στην Πάρο

Δείτε το στο slideshare.net

Κατηγορίες: Καλοκαιρινές, Πληροφορίες | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διακοπές στην Πάρο

Πάρος

Πάρος – Αντίπαρος

Παρουσίαση για την Πάρο

Η ιστορία της Πάρου

Συλλογή Εικόνων

ΠαροικιάΗ Πάρος είναι ένας δημοφιλής τόπος διακοπών, έχει αξιόλογη τουριστική ανάπτυξη και προσφέρει όλες τις υπηρεσίες που είναι απαραίτητες στον σύγχρονο ταξιδιώτη. Πρωτεύουσα του νησιού είναι η Παροικιά, στην δυτική ακτή, μία κοσμοπολίτικη κυκλαδίτικη πολιτεία. Δεύτερη σε μέγεθος, η Νάουσα, το κοσμικό ψαροχώρι, ένα από τα πιο όμορφα λιμανάκια στο Αιγαίο. Πολύ σημαντικά για την Πάρο είναι και τα ολοζώντανα, γραφικά χωριά της. Τα μεγαλύτερα χωριά είναι:

• οι Λεύκες
  • τα Μάρμαρα