Επιμορφωτικές συναντήσεις εκπαιδευτικών Π/θμιας Αιτωλ/νίας

Σας ενημερώνουμε ότι θα πραγματοποιηθούν επιμορφωτικά σεμινάρια για τους εκπαιδευτικούς Αγγλικής γλώσσας Π/θμιας εκπ/σης Περιφερειακής Ενότητας Αιτωλ/νίας, με τα εξής θέματα 1. «Τα Αγγλικά στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη του δημοτικού» 2. «Η εκπαιδευτική πύλη του ΠΕΑΠ και το ηλεκτρονικό πρόγραμμα εξ αποστάσεως επιμόρφωσης» 3. « Ευρωπαϊκό portfolio γλωσσών». Τα σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

1. Τετάρτη 14/11/12 στο 16ο δημοτικό σχολείο Αγρινίου, ώρα 12:00-14:00, για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ06 Π/θμιας εκπ/σης των δημοτικών σχολείων Αγρινίου, Θέρμου, Λεπενούς, Αγ. Κων/νου Αγρινίου, Δοκιμίου, Αγγελοκάστρου, Παναιτωλίου, Καμαρούλας, Καλυβίων, Ν. Αβόρανης, Φυτειών, Στράτου, Παναγίας Προυσιώτισσας, Παλαιομάνινας, Νεάπολης, Παντάνασσας, Κ. Μακρυνούς, Παραβόλας, Καινούργιου, Αμφιλοχίας, Βόνιτσας, Λουτρού, Παλαίρου, Αστακού, Μύτικα, Εμπεσού, Κατούνας, Φυτειών, Μαλεσιάδας, Κανδήλας, Μοναστηρακίου, Σαρδηνίων, Στάνου, Αμοργιανών, Θυάμου, Πλαγιάς, Καραϊσκάκη, Αρχοντοχωρίου, Τρύφου, Θυρρείου, Αγ. Νικολάου, Ν. Χαλκιόπουλου, Μενιδίου.

2. Τρίτη 20/11/12 στο 3ο Δημοτικό Μεσολογγίου, ώρα 12:00-14:00, για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ06 των σχολείων Π/θμιας εκπ/σης Ναυπάκτου, Αντιρρίου, Μεσολογγίου, Νεοχωρίου, Κατοχής, Λεσινίου, Πενταλόφου, Αιτωλικού, Ματαράγκας, Κ. Ζευγαρακίου, Γαβαλούς, Παπαδατών, Σταμνάς, Γραμματικούς, Χρυσοβεργίου, Γουριάς, Αιτωλικού, Γαλατά, Ευηνοχωρίου, Παπαδατών.

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.