varzantrav's blog

Εκπαιδευτικές δράσεις

Join Etwinning Action

Γεια σας!

Oνομάζομαι Βαρβάρα Ζαντραβέλη και είμαι εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης- ΠΕ06 Αγγλικών  στην περιοχή της Πρέβεζας (1ο Γυμνάσιο Πρέβεζας ). Από τον Απρίλιο του 2013 είμαι πρεσβευτής του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning στην Περιφέρεια της Ηπείρου (Πρέβεζα-Άρτα-Ιωάννινα- Θεσπρωτία ).

Εκπονώ προγράμματα Etwinning από το 2007 με τους μαθητές μου και θεωρώ ότι έχει ανοίξει ένα νέο παράθυρο επικοινωνίας με σχολεία και εκπαιδευτικούς από διαφορετικά σημεία της Ευρώπης μέσω των προγραμμάτων αυτών.  Με αυτό το blog θα ήθελα να σας ενημερώσω για το πρόγραμμα eTwinning και να διαδώσω παράλληλα τον ενθουσιασμό μου από την έως τώρα συμμετοχή μου σε αυτό!

Join eTwinning! Θα γνωρίσετε έναν κόσμο δημιουργικότητας,  ανταλλαγής ιδεών και ανανέωσης, θα δώσετε ένα άλλο χαρακτήρα  στο   μάθημα σας!!!

Τα σχόλια είναι κλειστά.