ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ

Μάι 201631

ΕΙΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣΤο  Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Περάματος παρουσίασε το δρώμενο “Παντρεύουνε τον κάβουρα…” στα πλαίσια του διήμερου παρουσίασης θεατρικών μαθητικών δημιουργιών των Δημοτικών Σχολείων ΠΕ Πειραιά που υλοποίησε η Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων της  Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, σε συνεργασία με το Δημοτικό Θέατρο Πειραιά και τον ΟΠΑΝ του Δήμου Πειραιά.

Το θεατρικό διήμερο πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 28 & την Κυριακή 29 Μαΐου 2016 στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά.

Κλικ στην εικόνα για να δείτε την υπέροχη δουλειά των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών τους  και το βίντεο της παράστασης.

Μάιος 2016