Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Μείωσης Αποβλήτων – EWWR

Δεκ 201812

Στο πλαίσιο του Προγράμματος e-Twinning με τίτλο: ” Aiforoulis in action all over the world” για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Μείωσης Αποβλήτων – EWWR τα συνεργαζόμενα σχολεία δημιούργησαν με άχρηστα υλικά… Είναι μια από τις μεγαλύτερες πρωτοβουλίες για την αειφόρο διαχείριση των πόρων. Η εβδομάδα αυτή αντιπροσωπεύει την ευκαιρία να ασχοληθούν με θέματα σχετικά με τα 3R: Μείωση, Επαναχρησιμοποίηση και Ανακύκλωση.

Η Ευρωπαϊκή Εβδομάδα για τη μείωση των αποβλήτων είναι μια πρωτοβουλία που στοχεύει στην προώθηση της εφαρμογής δράσεων ευαισθητοποίησης σχετικά με τη βιώσιμη διαχείριση των πόρων και των αποβλήτων κατά τη διάρκεια μιας μόνο εβδομάδας. Ενθαρρύνει ένα ευρύ φάσμα ακροατηρίων (δημόσιες αρχές, ιδιωτικές εταιρείες, κοινωνία των πολιτών καθώς και οι ίδιοι οι πολίτες) να συμμετάσχουν.

από κάτω από: Κατασκευές, Περιβάλλον| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Μείωσης Αποβλήτων – EWWR

Τα σχόλια είναι κλειστά.