e Twinning : Art, English and… mannequin challenge!

Μαρ 20185

Ευρωπαϊκό πρόγραμμα e- twinning 2017-2018
Art, English and… mannequin challenge!

Μαθητές του Γ4 τμήματος του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων συμμετείχαν στο πρόγραμμα “Art, English and… mannequin challenge!”. Ασχολήθηκαν με τη ζωή του Έλληνα ζωγράφου Νικηφόρου Λύτρα και αναπαρήστησαν τα έργα του “Κάλαντα” και “Προσμονή”.
Οι μαθητές στην τελικό διαγωνισμό μεταξύ των εταίρων για την καλύτερη αναπαράσταση συμμετείχαν με το έργο προσμονή όπου και κατέκτησαν τη 2η θέση.

2η θέση το έργο “Προσμονή”.

Οι εργασίες των μαθητών βρίσκονται στην ιστοσελίδα του σχολείου “Ζωσιμαίας Μαθητών έργα”

Art, English and… mannequin challenge!

Υπεύθυνη καθηγήτρια

Καλαντζή Βασιλική, ΠΕ 34

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο e Twinning : Art, English and… mannequin challenge!