Το χριστουγεννιάτικο παζάρι μας

Το χριστουγεννιάτικο παζάρι του σχολείου μας, έγινε το Σάββατο 13/12/2014, με τη συνδρομή των εκπαιδευτικών του σχολείου, που με τις τάξεις τους έφτιαξαν διάφορες χριστουγεννιάτικες κατασκευές καθώς και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, που είχε την ευθύνη της όλης διοργάνωσης αλλά και γονέων που εθελοντικά βοήθησαν στην προσπάθεια αυτή.

Περιελάμβανε:

• Έθιμα του 12ήμερου στον Τριλόφο, κάλαντα, Χριστουγεννιάτικα παιχνίδια από τον χορευτικό ομίλο Ζουμπάτ.
  • Ανάγνωση παραμυθιού από τη μαμά Σοφία Πανίδου
  • Χορεύουμε όλοι μαζί με το ?Κέντρο Κουλτούρας και Τέχνης?.
  • Ανάγνωση παραμυθιού από τη δασκάλα κα Βαγγελιώ Γραίγου.
  • Κάλαντα μετά μουσικής από τα παιδιά του Σχολειού μας στα Αγγλικά και Γερμανικά.
  • Άναμα Χριστουγεννιάτικου δέντρου με τη συνοδεία της δασκάλας της μουσικής και Ελευθερία Γκιντίκα.
  • Ταχυδρομείο του Αϊ Βασίλη.
  • Εργαστήρι Χριστουγέννων με κατασκευές, χειροποίητα φαναράκια και στολίδια για το δέντρο του σχολείου μας.
  • Εργαστήρι ζαχαροπλαστικής.Χριστουγεννιάτικες συνταγές
  • Face painting από ένα “παιχνιδιάρικο καλικάτζαρο”.

Οι μαθητές και μαθήτριες διασκέδασαν σε χριστουγεννιάτικο κλίμα!!!

Ευχαριστούμε όλους όσοι βοήθησαν για τη φετινή επιτυχία του Χριστουγεννιάτικου bazzar!!