Η κυρία Λένα των Υπολογιστών

Ιστολόγιο της εκπαιδευτικού Ελένης Τσιαμούρτα

Αρχεία για Ιούνιος, 2017

2ος μαθητικός διαγωνισμός δημιουργίας Εκπαιδευτικού Βίντεο με θέμα: «Σερφάρω δημιουργικά – σέβομαι τη διαφορετικότητα»

Ιούν 201712

«Σερφάρω δημιουργικά – Σέβομαι την διαφορετικότητα»

Ιούν 201712

4ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας – Μία διαδικτυακή ιστορία με ιππότες! Η συμμετοχή της Στ’ τάξης σχ. έτους 2016-17 του 4ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας στον 2ο μαθητικό διαγωνισμό εκπαιδευτικού βίντεο με θέμα: » Σερφάρω δημιουργικά – σέβομαι τη διαφορετικότητα» Το βίντεο κατέλαβε την 3η θέση για την Πρωτοβάθμια εκπαίδευση του Ν.Καρδίτσας.

«Σερφάρω δημιουργικά – Σέβομαι την διαφορετικότητα»

Ιούν 201712

Δημοτικό Σχολείο Αγναντερού – Φατμέ Το βίντεο του Δημοτικού Σχολείου Αγναντερού, που κέρδισε την 1η θέση στον 2ο μαθητικό διαγωνισμό εκπαιδευτικού βίντεο, με θέμα: «Σερφάρω δημιουργικά – Σέβομαι την διαφορετικότητα»

1. 27/01/: Διεθνής Ημέρα Μνήμης για τα Θύματα του Ολοκαυτώματος
    Η Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ αποφάσισε στις 2 Νοεμβρίου 2005 να ανακηρύξει την 27η Ιανουαρίου Διεθνή Ημέρα μνήμης για τα θύματα του Ολοκαυτώματος από το ναζιστικό καθεστώς κατά τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο. Η ημερομηνία επιλέχθηκε επειδή στις 27 Ιανουαρίου 1945 τα προελαύνοντα σοβιετικά στρατεύματα απελευθέρωσαν το μεγαλύτερο στρατόπεδο συγκέντρωσης στο ʼουσβιτς-Μπίρκεναου στην Πολωνία.