Σύνδεσμοι

Διαχείριση

“Charmed”

16 Απρίλιος 2013

Από το 1998 ως το 2006 στην Αμερική από την Warner Bros αλλά παράλληλα και στην Ελλάδα από το Star προβλήθηκε η ξένη σειρά Charmed”.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ: Τρεις αδερφές (Paiper, Prou & Phoebe Halliwell) ανακαλύπτουν πώς είναι μάγισσες και μάλιστα οι πιο ισχυρές στην ιστορία και προσπαθούν να νικήσουν το κακό. Η Prou είναι ερωτευμένη με έναν αστυνομικό, ο οποίος πεθαίνει από έναν δαίμονα (τέλος 1ου κύκλου), ενώ η Paiper είναι ερωτευμένη με έναν λευκό φύλακα (Leo) και η Phoebe έχει άστατη ζωή στα ερωτικά. Στο τέλος του 3ου κύκλου η Prou πεθαίνει σε μάχη με δαίμονα και στις αρχές του 4ου κύκλου ανακαλύπτουν πως έχουν μια ετεροθαλή αδερφή (Paige) και έτσι θα ξαναγίνουν οι Charmed. Στους επόμενους 2 κύκλους η Paiper θα αποκτήσει 2 παιδιά, τον Wyatt & Chris. Στον 7ο κύκλο αντιμετωπίζουν τον δυνατό δαίμονα Zankou, ο οποίος είναι ο πρώτος δαίμονας που κλέβει το Βιβλίο των Σκιών και ο πρώτος δαίμονας που μπήκε στη Σχολή των Μάγων. Ο Zankou σκοπεύει να μπει μέσα του η άβυσσος και να γίνει ανίκητος και ενώ το καταφέρνει, οι μάγισσες με ένα ξόρκι τον καταστρέφουν και σκηνοθετούν το θάνατό τους. Στον 8ο κύκλο αντιμετωπίζουν την Τριάδα και την Christy, αδερφή της Billie (η οποία ήταν μαθυτευόμενη της Paige) και καταφέρνουν να νικήσουν στην τελική μάχη (“Charmed Forever”) και η Paiper ξαναπαίρνει στη ζωή της τον Λίο.

ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ:

• Prue Halliwell – Shannen Doherty (seasons 1 – 3/μετακίνηση αντικειμένων και αστρική προβολή)
  • Paiper Halliwell – Holly Marie Combs (seasons 1-8/πάγωμα χρόνου και έκρηξη)
  • Phoebe Halliwell – Alyssa Milano (seasons 1-8/προαισθήσεις, οράματα)
  • Paige Matthews – Rose McGowan (seasons 4 – 8/ λευκός φύλακας και μετακίνηση αντικειμένων)
  • Leo Wyatt –  Bruse Krause (seasons 1- 7 (in 8 season as guest star)/ λευκός φύλακας)
  • Darryl Moris – Dorian Gregory (season 1 – 7/ αστυνόμος)
  • Billie Jenkins – Kaley Cuoco (season 8/ μάγισσα και μαθητευόμενη της Paige)

ΤΕΛΟΣ