Με τη φιλία διώχνουμε τη βία από τα σχολεία

Στις 6 Μαρτίου γιορτάσαμε την Πανελλήνια ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού. Τα παιδιά μέσα από σχετικά βίντεος” Οι μάσκες πέφτουν” τραγούδια όπως”  Υπάρχουν χέρια” των Logomondo ”  αφίσες  παραμύθια ” Οι Νταήδες με τα κίτρινα ποδήλατα” συνειδητοποίησαν το πόσο σημαντικό είναι να αποδεχόμαστε τον”ΑΛΛΟ” όπως είναι .( ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ)

Τα παιδιά εκφράζονται μέσα από το σχέδιο την ιστορία ” Οι Νταήδες με τα κίτρινα ποδήλατα”

ΤΡΑΓΟΥΔΙ ” ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΕΡΙΑ” ΤΩΝ LOGOMONDO

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ” ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΠΟΡΟΥ”

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ