Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

μνήμες και ελπίδα για το μέλλον μας. το μέλλον είναι στα χέρια μας, γιαυτό πρέπει να έχουμε υπομονή και υπακοή και τέλος αυτοέλεγχος στις ενέργειές μας. ΑΓΑΠΗ προς όλους. αυτό το μήνυμα πρέπει να διαδώσουμε.

Από την συμμετοχή της Α τάξης του 14ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης στο 6ο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Συνέδριο στη Βενετία τον Νοέμβριο του 2019. Εμπειρία μοναδική!!!!!

Να είμαστε καλά όλοι μας και όλος ο κόσμος σε όλον τον πλανήτη για να συνεχίσουμε, μετά το πέρας της δοκιμασίας μας, στις δραστηριότητές μας…..

τριλογία ταινίας του Μ. Πέλεντ για την παγκοσμιοποίηση

Οι επιπτώσεις της παγκοσμιοποίησης στην αγροτική κοινωνία της Ινδίας όπου η εισαγωγή των γενετικά τροποποιημένων βαμβακόσπορων και της βιομηχανικής γεωργίας, οδηγεί τους αγρότες σε αυτοκτονίες καθώς αδυνατούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της παραγωγής και της ζωής τους. Οι αυτοκτονίες των αγροτών έχουν πάρει τρομερές διαστάσεις. Εκτιμάται ότι κάθε 30 λεπτά αυτοκτονεί ένας Ινδός αγρότης.

Η ταινία ονομάζεται «πικροί σπόροι»Screenshot 2016-12-06 07.19.55