ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΤ΄

Συγγραφέας: ΤΖΙΤΖΗ ΘΩΜΑΗ | Κατηγορία 1 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ | , στις 14-06-2022

Ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσουμε τα Εκτάκια μας…..

Η αποχαιρετιστήρια γιορτή της ΣΤ’ Τάξης έχει πάντα άλλο χρώμα, άλλον ήχο, άλλη εικόνα, καθώς σηματοδοτεί το τέλος του Δημοτικού Σχολείου. Ο κύκλος, λοιπόν, της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης για τους μαθητές της ΣΤ’ Τάξης έκλεισε. Έχοντας λάβει τα πιο ποιοτικά και ισχυρά εφόδια και έχοντας αποδείξει σε πείσμα των καιρών ότι η γνώση στο Σχολείο μας κατακτιέται με επιμονή και υπομονή αλλά, παράλληλα, και με ευχάριστο και δημιουργικό τρόπο οι τελειόφοιτοί μας θα ανοίξουν έναν νέο κύκλο, αυτόν της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Στις αποσκευές τους προσπαθήσαμε όλοι εμείς, να βάλουμε όχι μόνο γνώσεις αλλά και αξίες και πλούσια συναισθήματα, που θα αποτελέσουν τα πρώτα βέλη στη φαρέτρα τους.

Πιστεύουμε  να μείνουν στη μνήμη τους  τα λόγια του Σαμαράκη:»….να αγωνίζεστε παιδιά γιατί τίποτα δεν γίνεται χωρίς αγώνα, όμως προσέξτε μη χάσετε τα φυσικά σας χρώματα, τον αυθορμητισμό σας και την ειλικρίνειά σας, να κάνετε όνειρα και να τα κυνηγάτε ……»

Ευχόμαστε από καρδιάς «Καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια στο όμορφο ταξίδι της γνώσης!» στους απoφοίτους μας.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές της Ε΄τάξης οι οποίοι ετοίμασαν έναν αποχαιρετιστήριο λόγο καθώς και πανό για να ευχηθούν  στους συμμαθητές τους  καλή τύχη στο Γυμνάσιο και χαρούμενο καλοκαίρι!

1 2 3 4 5 6

Screenshot0 Screenshot 1 Screenshot 2 1 Screenshot 3 1 Screenshot 4 2 Screenshot 5 1 Screenshot 7 1 Screenshot 6 1 Screenshot 9 Screenshot 8 1 Screenshot 10 Screenshot 11

Συμμετοχή του σχολείου μας στον διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους στόχους Βιώσιμης ανάπτυξης!

Συγγραφέας: ΤΖΙΤΖΗ ΘΩΜΑΗ | Κατηγορία 1 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ | , στις 14-06-2022

sdgs schools logo tagline bottom 1

in action eimai presveytis

Ακόμη μια χρονιά το σχολείο μας βραβεύτηκε για τη συμμετοχή του στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Bravo Schools για τους 17 Παγκόσμιους στόχους της Βιώσιμης Ανάπτυξης. Πολλά συγχαρητήρια  στους μαθητές/τριες που έλαβαν μέρος στο συγκεκριμένο διαγωνισμό!

bravo schools 2022 epainossymmetoxissxoleiou page 0001

bravo schools 2022 veveosisymmetoxisekpaideftikou page 0001Screenshot 15Screenshot 3

Το σχολείο μας συμμετέχει για 5η συνεχή χρονιά στον διαγωνισμό  για τους 17 Παγκόσμιους στόχους Βιώσιμης ανάπτυξης!