ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Αγαπητοί γονείς,

Εν όψει του εορτασμού της Εθνικής Επετείου  της 28ης Οκτωβρίου σας  ενημερώνουμε τα εξής:  1)Την Τρίτη 27- 10-2020 θα πραγματοποιηθούν εορταστικές εκδηλώσεις εντός του κάθε τμήματος  τις δύο (2) πρώτες διδακτικές  ώρες. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 10:00 με τη συνοδεία των γονέων- κηδεμόνων. Την ίδια ημέρα δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο αλλά θα λειτουργήσει μόνο η πρωινή Ζώνη. Την Τετάρτη 28η Οκτωβρίου, ημέρα αργίας τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά.

Επίσης, λόγω των αυξημένων μέτρων προφύλαξης και προστασίας ενάντια στη διασπορά του κορωνοϊού, παρακαλούμε για θέματα ενημέρωσης  να επικοινωνείτε κυρίως τηλεφωνικά με τους εκπαιδευτικούς των παιδιών σας και μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις να επισκέπτεστε το σχολείο. Όπου απαιτείται φυσική παρουσία να χρησιμοποιείτε οπωσδήποτε μάσκα ακόμη και στον αύλειο χώρο.

Η Διευθύντρια

Υ.Γ. Η παραπάνω ενημέρωση έχει σταλεί στα προσωπικά e-mails των γονέων την Παρασκευή 23/10/2020.