ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της Σχολικής Χρονιάς 2020-21 στο 44ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας, θα γίνει τη Δευτέρα 14-9-2020 και ώρα 9:00 στον προαύλιο χώρο του σχολείου.

Εντός του προαύλιου χώρου κατά την ώρα του αγιασμού θα παραβρίσκονται μόνο οι μαθητές της Α΄ τάξης (χωρίς τους γονείς), αντιπροσωπεία των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης καθώς και αντιπροσωπεία των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Όλοι οι μαθητές θα προσέρχονται στο σχολείο από τις 8:30 έως στις 9:00 με χρήση μάσκας και θα κατευθύνονται απευθείας στις αίθουσές τους. Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα παραλαμβάνονται από τους δασκάλους τους στη είσοδο της αυλής.

Από την κεντρική είσοδο (Αγ. Λαύρας 22) εισέρχονται και αποχωρούν οι μαθητές των Α,΄Β΄,Γ΄ τάξεων και από την δεύτερη είσοδο (πλευρά Θεοφράστου) οι μαθητές των Δ,΄Ε΄,ΣΤ΄ τάξεων.

Μετά το τέλος του αγιασμού και ενώ οι μαθητές θα βρίσκονται στις τάξεις τους θα ακολουθήσει ενημέρωση γονέων από τη Δ/ντρια στον αύλειο χώρο για  θέματα λειτουργίας του σχολείου.

Οι μαθητές θα παραλάβουν τα σχολικά βιβλία και θα αποχωρήσουν με τη συνοδεία των γονέων -κηδεμόνων.

Μαρία Κουκώλη

ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ