ΕΠΑΙΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ BRAVO SCHOOLS 2020!

Συγγραφέας: ΤΖΙΤΖΗ ΘΩΜΑΗ | Κατηγορία 1 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ | , στις 25-06-2020

Ο Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός Bravo Schools 2020  στον οποίο πήρε μέρος το σχολείο μας με το τμήμα Δ1΄,ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία και η συμμετοχή ξεπέρασε κάθε προσδοκία με 236 σχολεία, 657 πρωτοβουλίες και περισσότερους από 29.000 ενεργούς πολίτες που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας ψηφίζοντας τις δράσεις των σχολείων!

To σχολείο μας είναι  στο δίκτυο σχολείων πρεσβευτών για τους 17 παγκόσμιους στόχους βιώσιμης ανάπτυξης!

Η πρωτοβουλία «Bravo Schools» στοχεύει στην ανάδειξη των πιο ολοκληρωμένων εκπαιδευτικών προσεγγίσεων σε θέματα κοινωνικής υπευθυνότητας που σχετίζονται με τους 17 Παγκόσμιους Στόχους των Ηνωμένων Εθνών για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΣ