Δωρεά ηλεκτρονικού εξοπλισμού στο 44ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

Η Διεύθυνση του 44ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στο εμπορικό κέντρο FASHION CITY OUTLET στη Λάρισα για τη δωρεά ηλεκτρονικού εξοπλισμού η οποία ενίσχυσε την τεχνολογική υποδομή  του σχολείου και αφορά:

• Δύο (2) τηλεοράσεις Samsung 55 ιντσών,
  • Έναν (1) Η/Υ desktop DELL με τα περιφερειακά του,
  • Έναν φορητό υπολογιστή (Laptop) HP

Η παρούσα επιστολή αποτελεί ελάχιστη ένδειξη εκτίμησης έναντι της αξιόλογης και αξιέπαινης αυτής πράξης η οποία συμβάλλει τα μέγιστα, ώστε οι μαθητές μας να μπορούν να μορφώνονται σε ένα κατάλληλο εκπαιδευτικό περιβάλλον με την χρήση σύγχρονων τεχνολογικών μέσων, το οποίο θα τους δημιουργεί προσδοκίες για το μέλλον τους.

Είναι πολύ σημαντικές αυτού του είδους οι πρωτοβουλίες που αναδεικνύουν την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς, ενώ παράλληλα δημιουργούν συνθήκες αισιοδοξίας τόσο στους μαθητές όσο και στους δασκάλους τους.

Η Διευθύντρια του    Δημοτικού Σχολείου

Μαρία Κουκώλη

Ο Σύλλογος

Διδασκόντων

Η Πρόεδρος του     Σ.Γ.Κ.

Μαρία Κισκίνη