Ευχαριστήριο στον  κ. Θάνο Νικόλαο,  Πρόεδρο του Πολιτιστικού  Εξωραϊστικού  Συλλόγου  Νέας Πολιτείας  Λάρισας, «Οι Αμυγδαλιές»

Προς

Η Δ/ντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 44ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας,  εκφράζουν  τις θερμές ευχαριστίες τους στον Πολιτιστικό  Εξωραϊστικό  Σύλλογο  Νέας Πολιτείας  Λάρισας, «Οι Αμυγδαλιές», για τη σημαντική δωρεά η οποία κάλυψε βασικές ανάγκες του σχολείου σε βιβλία, παραδοσιακές στολές και άλλα είδη. Η παρούσα επιστολή αποτελεί ελάχιστη ένδειξη εκτίμησης έναντι της αξιόλογης και αξιέπαινης πράξης σας που αφορά:

• 15 παραδοσιακές στολές γυναικών
  • 10 παραδοσιακές στολές ανδρών ( τσολιάδες)
  • 5 ζευγάρια τσαρούχια
  • 1 αρμόνιο ψηφιακό
  • 1 αναλόγιο μουσικής
  • 1 βάση μικροφώνου
  • 1 κλιματιστικό 9000 btu
  • 200 περίπου λογοτεχνικά βιβλία
  • 1 εγκυκλοπαίδεια (Υδρία Cambridge Ήλιος)
  • 1 χριστουγεννιάτικο δέντρο
  • 1 γαϊτανάκι για τις απόκριες
  • 2 ηχεία
  • 3 βιβλιοθήκες- αρχειοθήκες

Θεωρούμε χρέος μας να γίνει γνωστή αυτή η σημαντική προσφορά, η οποία συμβάλλει τα μέγιστα, ώστε οι μαθητές μας να μπορούν να μορφώνονται σε ένα κατάλληλο εκπαιδευτικό περιβάλλον, το οποίο θα τους δημιουργεί προσδοκίες για το μέλλον τους.

Είναι πολύ σημαντικές αυτού του είδους οι πρωτοβουλίες που αναδεικνύουν την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς, ενώ παράλληλα δημιουργούν συνθήκες αισιοδοξίας τόσο στους μαθητές όσο και στους δασκάλους τους.

Σας ευχαριστούμε θερμά!!!

Η Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου