ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ
1 Μαρ 2018

ΔΙΑΒΑΖΩ

Συντάκτης: ΜΠΟΥΖΙΚΑ ΘΩΜΑΙΣ | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

Διαβάζω βιβλία για να κατακτήσω το χρόνο. Το παρελθόν μου φαίνεται γνωστό, το παρόν οικείο, το μέλλον προσιτό και φιλικό. Διαβάζω άρα είμαι ελεύθερος.

Διαβάζω για να κάνω το δικό μου κόσμο. Τον κόσμο των ιδεών, των μύθων, της επιστήμης, του ονείρου. Γίνομαι συμμέτοχος στο παγκόσμιο αγαθό της γνώσης.

Δανείζω και δανείζομαι βιβλία γιατί έτσι αποκτούν πνοή ζωής.

Αλλάζουν χέρια, δραπετεύουν από τα ράφια, παλιώνουν χρήσιμα οι σελίδες τους, κυοφορούν γνώσεις και απόλαυση.

Κώστας Ακρίβος

Συγγραφέας – Εκπαιδευτικός

♦♦♦

Το ιστολόγιο αυτό απευθύνεται στις μαθήτριες και τους μαθητές, στις καθηγήτριες και τους καθηγητές του σχολείου μας. Η κατηγοριοποίηση των τίτλων της δανειστικής βιβλιοθήκης του σχολείου μας είναι σχετική και σκοπό έχει τη διευκόλυνση της αναζήτησής τους.

♦♦♦

Το ιστολόγιο και η διαχειρίστριά του δεν ευθύνονται για οποιαδήποτε μεταβολή στο περιεχόμενο των συνδέσμων που αναφέρονται.

Διαχείριση: Μπουζίκα Θ., υπεύθυνη της Δανειστικής Βιβλιοθήκης του Φιλίππειου 1ου Γ/σίου Βέροιας

1 σχόλιο προς “ΔΙΑΒΑΖΩ”

1. Ένας σχολιαστής WordPress είπε:

Γεια σας, αυτό είναι ένα σχόλιο.
    Για να ξεκινήσετε με την έγκριση, επεξεργασία και διαγραφή σχολίων, παρακαλώ επισκεφθείτε την οθόνη Σχόλια στον Πίνακα Ελέγχου.
    Τα άβαταρ των σχολιαστών προέρχονται από το Gravatar.