Το καζάνι με τις λέξεις!

Οκτ 201920

Πραγματοποιήθηκε εργαστήριο στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας με συντονίστριες τις εκπαιδευτικούς Θεοδώρα Τζιοβάρα και Μαρία Τσιαμτσιούρη, στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ με τίτλο R.A.I.N.B.O.W., συνδυάζοντας την φιλαναγνωσία με την Ημέρα Διατροφής.

Πάνω από 30 μαθητές με τους γονείς τους παρακολούθησαν το εργαστήριο, έπαιξαν παιχνίδια, τραγούδησαν κι έφτιαξαν τις δικές τους συνταγές με υλικά βρώσιμα και μη! Το μενού τελικά περιελάμβανε Ένα σολομό με κέφι, Τρουφάκια της αγάπης, Ρολάκια φιλίας, Παγωτό φραουλένιας αγκαλιάς και R.A.I.N.B.O.W. ζυμαρικά!

Το καζάνι γέμισε φαντασία, συνεργασία, δημιουργικότητα και καλή διάθεση!
Πέτυχε η συνταγή χάρη σε όλους όσοι ήταν μαζί μας αυτό το υπέροχο απόγευμα.

από κάτω από: Παγκόσμιες Ημέρες, Φιλαναγνωσία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το καζάνι με τις λέξεις!