Αυτοαξιολόγηση – Περιγραφική Αξιολόγηση Ε’ – Στ’ τάξης

Δεκ 201719

Έντυπο για την αυτοαξιολόγηση μαθητών Ε’ – Στ’ τάξης και σύντομης περιγραφικής αξιολόγησης από το δάσκαλο ή τη δασκάλα.

Μετά από συζήτηση με τους μαθητές για το πόσο σημαντικό είναι να κάνουμε αυτοαξιολόγηση και αναστοχασμό αφού συνδέονται άμεσα με την προσπάθεια για βελτίωση της μάθησης, μπορούμε να ζητήσουμε να συμπληρώσουν το παρακάτω έντυπο.

Μετά το μαθητή, μπορεί και ο δάσκαλος ή η δασκάλα να κάνει μια σύντομη περιγραφική αξιολόγηση για τον κάθε μαθητή στο τελευταίο πλαίσιο, με στόχο την ενθάρρυνση και την ενίσχυση των κινήτρων του.

από κάτω από: Οργάνωση τάξης| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αυτοαξιολόγηση – Περιγραφική Αξιολόγηση Ε’ – Στ’ τάξης

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Στην τάξη με θέα το βουνό

European Radio Logo
Άδεια Creative Commons
Το παρόν υλικό χορηγείται με άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού 4.0 Διεθνές .