Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο Πειραιά

Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σχολείο Ειδικής Αγωγής

Υποδεχόμαστε το Πάσχα και την Άνοιξη.

Απρ 202013
IMG_20200413_022027

Παιδάκια είστε καλά;

Αν είμασταν στο σχολείο θα είχαμε κάνει πολλές κατασκευές για το Πάσχα, ειδικά με πηλό. Τώρα πρέπει να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Όλοι σπίτι μας δεν έχουμε πολλά υλικά και τα μαγαζιά είναι κλειστά.

Δεν πειράζει όμως. Στο βίντεο σας δείχνω με απλά υλικά που όλοι θα έχουμε στο σπίτι μας, μια ωραία πασχαλινή κατασκευή.

Αν σας άρεσε μπορείτε να δείτε και τις άλλες τάξεις του Γυμνασίου για να κάνετε κι άλλες κατασκευές.

Επίσης για όποιον έχει όρεξη σας ανεβάζω ένα βίντεο μιας άλλης καθηγήτριας που μας δείχνει πώς να κάνουμε πηλό με 100 γρμ. αλεύρι, 30 γρμ. αλάτι και 50 ml ζεστό νερό.

Δημιουργήστε και κατασκευάστε στολίδια για την λαμπάδα σας, για το σπίτι και για αγαπημένα σας πρόσωπα.

Όπως πάντα εγώ περιμένω φωτογραφίες από τις κατασκευές σας στο mail: katerka@sch.gr

Σας εύχομαι Καλή Ανάσταση