Το Ιστολόγιό μου

Mone

ΜΟΝΕ

Το Ιστολόγιό μου εμπεριέχει εκπαιδευτικό υλικό (καλές πρακτικές για το δάσκαλο, άρθρα, βιβλία και βίντεο), που πηγάζει κυρίως απ` το πεδίο της σχολικής πράξης. Το υλικό αυτό μπορεί να προβληματίσει τους εκπαιδευτικούς, να συνομιλήσει μαζί τους και να τους βοηθήσει στο καθημερινό τους έργο. Ακόμη, μπορεί να βοηθήσει τους φοιτητές των Παιδαγωγικών Σχολών, τους επιμορφωτές των εκπαιδευτικών, τους γονείς των μαθητών, τους φίλους των Ελληνικών παραδοσιακών χορών και γενικά όσους ενδιαφέρονται για εκπαιδευτικά θέματα.

Ελπίζω το Ιστολόγιο να συνεισφέρει στο δημόσιο διάλογο για την αναβάθμιση της Εκπαίδευσης, να στείλει μερικά μηνύματα στους αρμόδιους φορείς της Πολιτείας και να δώσει χαρά στους παλιούς μαθητές μου.

Ιωάννινα 28 Δεκεμβρίου 2012.