Τα βιβλία μου

AT3d

Αφιερωμένο

Στους φοιτητές Παιδαγωγικών Σχολών

Ανάγνωση του βιβλίου «απ` το πεδίο της σχολικής πράξης» από το αρχείο: «Ιούλιος 2013».

Ανάγνωση του βιβλίου «Δημοτικό Σχολείο το Θεμέλιο της Παιδείας» από το αρχείο: «Ιανουάριος 2015».

Ανάγνωση του βιβλίου «Δάσκαλε, πες μας μια ιστορία!» από το αρχείο: «Ιανουάριος 2017».

Ανάγνωση του βιβλίου «Σχολικά ενθυμήματα» από το αρχείο: «Ιανουάριος 2020».

Επιτρέπεται η πιστή αναδημοσίευση και αναπαραγωγή των παρόντων βιβλίων ή μέρους αυτών, με την προϋπόθεση να αναφέρεται ο δημιουργός και να μη γίνεται επ` αμοιβή.

2 Σχόλια »

1. Γρηγόρης Παπαδόπουλος Eίπε,

Σεπτέμβριος 17, 2019 @ 10:58 μμ

Καλησπέρα κύριε Τασινέ. Είμαι φοιτητής του ΠΤΔΕ Αθηνών και ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το βιβλίο σας «απ’ το πεδίο της σχολικής πράξης». Πως μπορώ να το αποκτήσω, και με τι αντίτιμο; Παρεμπιπτόντως, εσείς ως έμπειρος δάσκαλος, ποιό βιβλίο σας θα προτείνατε για φοιτητή Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπαίδευσης;

• ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΑΣΙΝΟΣ Eίπε,

Σεπτέμβριος 29, 2019 @ 12:46 μμ

Γρηγόρη, γεια σου! Όλα τα βιβλία μου προσφέρονται δωρεάν από το Ιστολόγιό μου. Επειδή το περιεχόμενό τους είναι κυρίως βιωματικό, έχουν όλα το δικό τους εκπαιδευτικό ενδιαφέρον, γι` αυτό και δεν θα ήθελα να ξεχωρίσω κάποιο εξ` αυτών. Από τα περιεχόμενα των βιβλίων, μπορείς να επιλέξεις τα κείμενα που σε ενδιαφέρουν περισσότερο. Μπορείς ακόμη, από το Κανάλι μου στο YouTube «Σχολική Δράση – Αναστάσιος Τασινός», να παρακολουθήσεις βίντεο με σχολικές δραστηριότητες (διδασκαλίες, γιορτές, χορούς, κ. τ. λ).
      Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις σπουδές σου.

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.