Τα βιβλία μου

Αφιερωμένα

Στους εκπαιδευτικούς (Το  πρώτο)

Στους μαθητές μου (Το δεύτερο)

.

Αφιερωμένο

Στους γονείς μου Βιολέττα και Αγγελή

AT3d

Αφιερωμένο

Στους φοιτητές Παιδαγωγικών Σχολών

Τα βιβλία μου διατίθενται δωρεάν από το Ιστολόγιό μου.

Ανάγνωση του βιβλίου “απ` το πεδίο της σχολικής πράξης” από το αρχείο: «Ιούλιος 2013».

Ανάγνωση του βιβλίου “Δημοτικό Σχολείο το Θεμέλιο της Παιδείας” από το αρχείο: «Ιανουάριος 2015».

Ανάγνωση του βιβλίου “Δάσκαλε, πες μας μια ιστορία!” από το αρχείο: «Ιανουάριος 2017».

Ανάγνωση  της Α` έκδοσης του βιβλίου “Σχολικά ενθυμήματα” από το αρχείο: «Ιανουάριος 2020».

Ανάγνωση  της Β`  έκδοσης (βελτιωμένης) του βιβλίου “Σχολικά ενθυμήματα” από το αρχείο: «Φεβρουάριος 2022».

Επιτρέπεται η πιστή αναδημοσίευση και αναπαραγωγή των παρόντων βιβλίων ή μέρους αυτών, με την προϋπόθεση να αναφέρεται ο δημιουργός και να μη γίνεται επ` αμοιβή.

2 σχόλια »

1. Γρηγόρης Παπαδόπουλος Eίπε,

17 Σεπτεμβρίου, 2019 @ 10:58 μμ       Απάντηση

Καλησπέρα κύριε Τασινέ. Είμαι φοιτητής του ΠΤΔΕ Αθηνών και ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το βιβλίο σας “απ’ το πεδίο της σχολικής πράξης”. Πως μπορώ να το αποκτήσω, και με τι αντίτιμο; Παρεμπιπτόντως, εσείς ως έμπειρος δάσκαλος, ποιό βιβλίο σας θα προτείνατε για φοιτητή Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπαίδευσης;

• ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΑΣΙΝΟΣ Eίπε,

29 Σεπτεμβρίου, 2019 @ 12:46 μμ       Απάντηση

Γρηγόρη, γεια σου! Όλα τα βιβλία μου προσφέρονται δωρεάν από το Ιστολόγιό μου. Επειδή το περιεχόμενό τους είναι κυρίως βιωματικό, έχουν όλα το δικό τους εκπαιδευτικό ενδιαφέρον, γι` αυτό και δεν θα ήθελα να ξεχωρίσω κάποιο εξ` αυτών. Από τα περιεχόμενα των βιβλίων, μπορείς να επιλέξεις τα κείμενα που σε ενδιαφέρουν περισσότερο. Μπορείς ακόμη, από το Κανάλι μου στο YouTube «Σχολική Δράση – Αναστάσιος Τασινός», να παρακολουθήσεις βίντεο με σχολικές δραστηριότητες (διδασκαλίες, γιορτές, χορούς, κ. τ. λ).
      Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις σπουδές σου.

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.