Μήνυμα από τη Σταυρούλα Αγγελοπούλου

Μήνυμα από τη Σταυρούλα Αγγελοπούλου*

Κύριε Τάσο, προσφάτως ανακαλύψαμε τα βίντεο που ανεβάσατε από τα σχολικά μας χρόνια και συγκινηθήκαμε όλοι πάρα πολύ. Είχα την τύχη να είμαι και εγώ μαθήτρια σας και αναρωτιόμασταν με τους παλιούς συμμαθητές, που να είστε τώρα και αν θα μπορούσαμε να οργανώσουμε μια συνάντηση. Ελπίζω να είστε καλά. Έχετε την αγάπη όλων…Σταυρούλα από Ε1 47ο δημοτικό σχολείο Πατρών.

* Η Σταυρούλα Αγγελοπούλου ήταν μαθήτριά μου το σχολικό έτος 1998-1999, στην Ε` τάξη, στο 47ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

Σημείωση: Το μήνυμα ελήφθη στο δημόσιο χώρο του καναλιού μου στο YouTube «Συζήτηση» το Φεβρουάριο του 2015.

1 σχόλιο »

1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΑΣΙΝΟΣ Eίπε,

28 Οκτωβρίου, 2018 @ 11:21 μμ       Απάντηση

Σταυρούλα, γεια σου. Χάρηκα πολύ με το μήνυμά σου! Βρίσκομαι στα Γιάννενα και περνάω πολύ καλά. Έχουν περάσει 16 χρόνια από τότε που με είχατε δάσκαλο στην Ε` Δημοτικού και εξακολουθώ να κρατώ στη μνήμη μου αρκετές όμορφες στιγμές από την τάξη σου. Σταυρούλα, σε θυμάμαι στη γιορτή του Πολυτεχνείου να απαγγέλλεις ένα απόσπασμα από ΤΟ ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ του Οδυσσέα Ελύτη. Το σχετικό βίντεο που ανάρτησα στο YouTube εμπεριέχει και τη δική σου απαγγελία. Όσον αφορά την επιθυμία της τάξης σου να συναντηθεί μαζί μου, δε θα μπορούσα ποτέ να αρνηθώ. Περιμένω την ειδοποίησή σας για να βρίσκομαι εκείνη την ημέρα στην Πάτρα. Πριν μερικές ημέρες έλαβα και ένα μήνυμα από το Θωμά, το συμμαθητή σου. Να είστε όλοι καλά! Καλή αντάμωση! Σας στέλνω και τη δική μου αγάπη!

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.