Επιμορφωτικό εργαστήριο με θέμα: «Προσέγγιση STEM/STEAM στο Δημοτικό Σχολείο»

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Στο πρόγραμμα των επιμορφωτικών δράσεων του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. ΑΜΘ, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70, Βλαστάρης Κων/νος & Τοζακίδης Ανανίας, σε ΕΚΦΕ Δράμας συνεργασία με τον ΣΕΕ (ΠΕ 06) Καράογλου Γεώργιο, και το ΕΚΦΕ Δράμας με υπεύθυνο τον Παζούλη Παναγιώτη, διοργανώνουν επιμορφωτικό εργαστήριο με θέμα: «Προσέγγιση STEM/STEAM στο Δημοτικό Σχολείο» στο Εργαστήριο του ΕΚΦΕ Δράμας (6ο Γυμνάσιο Δράμας), τη Δευτέρα, 07 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 12.30 έως 14.00.
Σε πρώτη φάση θα συμμετέχει ένας εκπαιδευτικός (ΠΕ 70) από κάθε σχολική μονάδα της 3ης & 5ης Ενότητας Σχολείων και το εργαστήριο θα επαναληφθεί ανάλογα με τον αριθμό συμμετοχών.
Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές έως την Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου 2022, στο σύνδεσμο:
Οι εκπαιδευτικοί θα συμμετέχουν – διά ζώσης – κατά ομάδες επτά (7) ατόμων και θα τηρηθεί η σειρά δήλωσης συμμετοχής.