Φεστιβάλ Ρητορικής

«H ρητορική τέχνη στη σύγχρονη εκπαίδευση: Καλλιεργώντας την Τέχνη του Λόγου στη διδακτική πράξη», αποτέλεσε μια ευκαιρία να συνεργαστούμε με το Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε και την κα Φωτεινή Εγγλέζου μέσα από μια σειρά επιμορφωτικών εκδηλώσεων  και με τη συμμετοχή πολλών εκπαιδευτικών της περιφέρειάς μας. Συγχρόνως πολλοί εκπαιδευτικοί μέσα από στοχευμένες δραστηριότητες, καλλιέργησαν την Τέχνη του Λόγου στη διδακτική πράξη με τους μαθητές τους.

Φέτος και μετά από μια δύσκολη και πρωτόγνωρη σχολική χρονιά, προτιθέμεθα να  την υλοποιήσουμε το 1ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης (Ν. Δράμας), με στόχο τη χαρά και την εμπειρία της ελεύθερης έκφρασης.  Αναλυτικές πληροφορίες και υλικό μπορείτε να βρείτε στα επισυναπτόμενα έγγραφα.

Στη διάθεσή σας για κάθε διευκρίνιση και υποστήριξη

ΘΕΜΑΤΑ_ΦΕΣΤΙΒΑΛ-ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ_ΙΡΕΣΕ-2018-2019 (6).docx ΟΔΗΓΙΕΣ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ_ΣΤΟ-2-ΦΕΣΤΙΒΑΛ-ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ-ΙΡΕΣΕ .docx