02/05/2012 Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής Αιτωλοακαρνανίας

Ο Θεσμός αριστείας και ανάδειξη καλών πρακτικών στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση έχει στόχο την αξιοποίηση της καινοτομίας και της δημιουργικότητας που αναπτύσσεται στα σχολεία, ως βάση για τον εμπλουτισμό και την ενδυνάμωση του εκπαιδευτικού έργου μέσα από την επιβράβευση και την δημόσια ανάδειξη «βέλτιστων πρακτικών» της μαθησιακής διαδικασίας.

Η πρόσκληση συμμετοχής (εγκύκλιος) στη δράση “Αριστεία και Καινοτομία στην Εκπαίδευση” για τη σχολική χρονιά 2011-2012 έχει αποσταλεί από τη διεύθυνση ΣΕΠΕΔ του Υπουργείου Παιδείας σε όλες τις περιφερειακές διευθύνσεις πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και σε όλες τις σχολικές μονάδες με Αριθμό Πρωτοκόλλου 105/Γ7 και ημερομηνία 2/1/12.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής για το Θεσμό Αριστείας 2012: 29 Φεβρουαρίου 2012 & ώρα 15:00.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ,Αξιολόγηση εκπαιδευτικής μονάδας ,Αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου ,ΓΥΜΝΑΣΙΟ ,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,Εκπαιδευτικός ,ΕΠΑΛ Ετικέτες: , , .