Έκθεση Σχολικής Φωτογραφίας

• τη Λέσχη Ερασιτεχνών Φωτογράφων Ρόδου (C.Ro.P),
  • τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου,
  • την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου
  • το Τμήμα Παιδείας & Δια βίου μάθησης της Διεύθυνσης Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού, του Δήμου Ρόδου, και
  • το Νεστορίδειο Μέλαθρο

συνδιοργανώνουν έκθεση μαθητικής φωτογραφίας με τίτλο:

«Πειράματα στα Σχολικά Εργαστήρια Φυσικών Επιστημών Δωδεκανήσου»

Η έκθεση θα πραγματοποιηθεί στο Νεστορίδειον Μέλαθρον στις 18 Μαϊου 2024.

Οδηγίες για την υποβολή φωτογραφιών. Καταληκτική ημερομηνία υποβολών η 15 Μαρτίου 2024. Φόρμα υποβολής φωτογραφιών.

Καλωσήρθατε στο χώρο για τη Διάδοση των Φυσικών Επιστημών

Ο «Σύλλογος για τη Διάδοση των Φυσικών Επιστημών», είναι επιστημονικός Σύλλογος µη κερδοσκοπικού χαρακτήρα, με έδρα τη Ρόδο, με μέλη εκπαιδευτικούς και στελέχη της εκπαίδευσης όλων των βαθμίδων, επιστήμονες, ερευνητές και ειδικούς, που ασχολούνται µε την έρευνα και την εκπαίδευση στην περιοχή των Φυσικών Επιστημών που στοχεύουν στην καλλιέργεια της επιστημονικής σκέψης και του ενδιαφέροντος των μαθητών, αλλά και του κοινωνικού συνόλου, για τις Φυσικές Επιστήμες.

Ιδρύθηκε το 2016 και περιλαμβάνεται στο Βιβλίο σωματείων του Πρωτοδικείου Ρόδου με αριθμό 16/2016