Εργασίες για το σπίτι δεν έχουμε!

Αύριο φέρνουμε μαζί μας τις σχολικές τσάντες με τα βιβλία των Μαθηματικών και μια μικρή τσάντα με νερό και φαγητό. Φοράμε οπωσδήποτε καπέλο και αθλητικά παπούτσια (όχι καινούρια και όχι άσπρα). Τα παιδιά μπορούν να έχουν μαζί τους χρήματα (οπωσδήποτε μέσα σε πορτοφόλι) για να αγοράσουν προϊόντα (σε περίπτωση που θα είναι ανοιχτό το κατάστημα εκεί). Θα επιστρέψουμε στο σχολείο κατά τις 11 με 11:30 και θα συνεχίσουμε κανονικά το πρόγραμμά μας. Σχολάμε κανονικά.

Προσοχή: Επειδή ξεκινήσαμε από σήμερα τον δανεισμό των βιβλίων της βιβλιοθήκης μας, σας παρακαλώ να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί με τα βιβλία. Δεν διαβάζουμε τα βιβλία που έχουμε δανειστεί δίπλα σε φαγητό/νερό/χυμούς. Δεν τσαλακώνουμε τις σελίδες και δεν σημειώνουμε μέσα σε αυτές. Αν κάτι δεν το γνωρίζουμε, το σημειώνουμε σε ένα χαρτάκι και το συζητάμε στην τάξη. Είμαστε υπεύθυνοι για το βιβλίο που έχουμε πάρει. Σε περίπτωση που κάνουμε ζημιά, θα γίνεται αντικατάσταση του βιβλίου.

0 02 04 2d05dcc5587e78468affe8999ef80d71b65765431af5b557aaae45c71a079932 3386232f5da63dea

Ενημέρωση 1:
 Σας παρακαλώ να μου στείλετε στο email svolika@sch.gr φωτογραφίες από τα κατοικίδια που έχετε στο σπίτι, ώστε να φτιάξουμε μια παρουσίαση με τα κατοικίδια της τάξης μας.

Ενημέρωση 2: Σε όσα παιδιά τελειώνουν τα τετράδιο αντιγραφής ή ορθογραφίας κλπ, σας παρακαλώ να συνεχίζετε με νέο τετράδιο στο ίδιο χρώμα και όχι τετράδια σπιράλ μεγαλύτερου μεγέθους/διαφορετικού χρώματος.