Ασκήσεις 2, 3, 4, 5, 6 σελ. 124-125.

Ενότητα 10.4. Η καθημερινή ζωή των Μυκηναίων. Διαβάζω το σχεδιάγραμμα και τις ερωτήσεις. Την Τρίτη φέρνουμε Ιστορία.

Αγγλικά:
Θα ενημερωθεί σύντομα.

Ενημερώσεις:

• Για την ημερήσια στο Μαστιχάρι, τη Δευτέρα, φέρνουμε μαζί μόνο μικρή τσάντα, με πετσέτες, καπέλα, αντηλιακά, και τα παιχνίδια μας (όχι ηλεκτρονικά). Φωτογραφικές μηχανές επιτρέπονται. Δε φέρνουμε σχολική τσάντα.
  • Σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε για Ολοήμερο για την επόμενη χρονιά, σας παρακαλώ να με ενημερώσετε για να δώσω στο παιδί σας το έντυπο που χρειάζεται να συμπληρώσετε.
  • Σας παρακαλώ πολύ, μην αφήνετε τα παιδιά να έρχονται στο σχολείο με κάρτες Πόκεμον, γιατί καθημερινά έχουμε φασαρίες ότι έχασαν κάρτες ή ότι τους τις έκλεψαν και γενικά ασχολούνται μόνο με αυτές ακόμα και την ώρα του μαθήματος.
  • Στις 10 Ιουνίου θα μοιραστούν παγωτά από τον Σύλλογο Γονέων. Έχετε λάβει σχετικό ενημερωτικό email από τη διεύθυνση του σχολείου. Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε να λάβει το παιδί σας το κέρασμα, σας παρακαλώ να με ενημερώσετε.