Άρθρα για 22, Δεκέμβριος 2019

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Οι μαθητές της Ε΄τάξης του σχολείου την Τετάρτη 5 Ιουνίου 2019 σε συνεργασία με τη HELMEPA και το Δήμο Σητείας οργάνωσαν και προχώρησαν στον καθαρισμό της παραλίας της πόλης τους από τα απορρίμματα καθώς και στην καταγραφή τους.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2019

Καθετί που ξεχνιέται χάνεται. Υπάρχουν όμως γεγονότα τόσο φωτεινά που νικούν το χρόνο και περνούν στην αιωνιότητα. Πολλά υπέροχα και μεγάλα γεγονότα έχει να επιδείξει η ιστορία της φυλής μας. Μια ακριβώς απ’ αυτές τις σελίδες της ιστορίας μας αξέχαστη και ζωντανή είναι το θαύμα του ’40. Οι μαθητές της Δ’ Τάξης του σχολείου μας… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

Η Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού εορτάζεται κάθε χρόνο στις 20 Νοεμβρίου, με αφορμή την επέτειο υιοθέτησης από τη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ, το 1989, της Σύμβαση για τα Δικαιώματα του Παιδιού. https://youtu.be/mzGr2I4pBzU