Εκπαιδευτικές ιστοσελίδες για παιδιά και εκπαιδευτικούς

Μάι 201927

Εκπαιδευτικές σελίδες για παιδιά και δασκάλους: μια περιεκτική λίστα!

(Πηγή: www.nannuka.com)

Δαιμονοποιούμε συχνά τις οθόνες και την οn-line παρουσία των παιδιών μας αλλά την ίδια στιγμή δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε πως ο ψηφιακός κόσμος έχει να προσφέρει σε παιδιά, μαθητές και εκπαιδευτικούς πρωτόγνωρες δυνατότητες μάθησης, ουσιαστικής ψυχαγωγίας και ενημέρωσης.

Εκπαιδευτικές σελίδες, λογισμικά και εφαρμογές έχουν βαλθεί να κάνουν κυριολεκτικά τη μάθηση παιχνίδι και να διευρύνουν τις γνώσεις των παιδιών, συνδυάζοντας εργασία και χαρά και κυρίως δίνοντας το ερέθισμα για να αναπτύξουν τα παιδιά καινούριες δεξιότητες. Ας δούμε κάποιες χαρακτηριστικές ιστοσελίδες που έχουν αγαπηθεί από οικογένειες και εκπαιδευτικούς και έχουν αποδειχθεί στην πράξη πολύτιμες.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτικές ιστοσελίδες για παιδιά και εκπαιδευτικούς

Τα σχόλια είναι κλειστά.