Hallo Kinder der 2. Klasse!! Σας εύχομαι ολόψυχα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!
Παρακάτω θα βρείτε ένα κείμενο (LESEN), όπου ο Λεόν παρουσιάζει την εβδομάδα του. Ακολουθεί μία άσκηση r-f και συμπλήρωση του προγράμματος του Leon σε έναν πίνακα.
Επίσης θα βρείτε διαδραστικές ασκήσεις για επανάληψη των κτητικών αντωνυμιών (Grammatik), της ώρας (Wortschatz) και της σύνταξης προτάσεων (Syntax). Θα ήθελα και για αυτές τις ασκήσεις να μου δίνετε στα E-mail σας μια γενική εικόνα του πώς τα πήγατε, αν σας άρεσε ..κλπ.
Για οποιαδήποτε απορία είμαι στη διάθεσή σας.
Viel Spaß!!