ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Α΄τάξη-2ο Δημοτικό Σχολείο-Χρίστος Τσολάκης

Φιλαναγνωσία – Ο μαύρος Κότσυφας και ο άσπρος Γλάρος.

Μαρ 202024

Ένα από τα πολλά βιβλία και παραμύθια, που είδαμε στις σελίδες του τετραδίου εργασιών της γλώσσας, είναι ” Ο μαύρος Κότσυφας και ο άσπρος Γλάρος.”  Όλα τα παιδιά μπορούν, χρησιμοποιώντας το link παρακάτω, να το ακούσουν, κυρίως όμως να το διαβάσουν (είναι λογικό, αν θέλουν, να το ακούσουν πρώτα).

Στο κάτω μέρος της σελίδας, που εμφανίζεται μόλις πατήσετε τον σύνδεσμο παρακάτω, υπάρχουν δύο μπάρες εργαλείων χρήσης. Μία για να ξεφυλλίσετε, να δείτε την εικονογράφησή του και να διαβάσετε το βιβλίο και από κάτω άλλη μία για να διαχειριστείτε το αρχείο της αφήγησης.

Την ιστορία θα επεξεργαστούμε αργότερα όλοι μαζί, με ερωτήσεις σε φύλλο εργασίας που θα κοινοποιήσω.

Καλή διασκέδαση και καλό απόγευμα.

από κάτω από: Φιλαναγνωσία| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φιλαναγνωσία – Ο μαύρος Κότσυφας και ο άσπρος Γλάρος.

Τα σχόλια είναι κλειστά.