Εκπαιδευτική δράση σε μαθητές με θέμα: «Γνωρίζω και διεκδικώ τα δικαιώματά μου»

O Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων Δωδ/σου, σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Αφάντου, διοργανώνει Εκπαιδευτική Δράση σε μαθητές της Β΄ τάξης του Γυμνασίου Αφάντου αξιοποιώντας την παγκόσμια Ημέρα του Παιδιού, με στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών αναφορικά με τα δικαιώματά τους.
Η Εκπαιδευτική Δράση θα πραγματοποιηθεί στις 11/12/2015 και ώρες 11:00-13:00 στο Γυμνάσιο Αφάντου.
Πρόγραμμα Εκπαιδευτικής Δράσης
11:00- 11:15 Γνωρίζω τα δικαιώματά μου: Συνοπτική παρουσίαση των Δικαιωμάτων των Παιδιών, Βλάχου Όλγα, Κοινωνιολόγος, υπεύθυνη Σ.Σ.Ν. Δωδ/σου
11:15- 11:45 Διεκδικώ τα δικαιώματά μου με σεβασμό στον εαυτό μου και τους άλλους, Ήρα Λουτσιού, Ψυχολόγος, οικογενειακή θεραπεύτρια.
11:45 – 13:00 Συζήτηση με τους μαθητές

Η Εκπαιδευτική Δράση θα πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με την Διεύθυνση της σχολικής μονάδας, διασφαλίζοντας να μην παρακωλυθεί η ομαλή λειτουργία της.

Κατηγορίες: Β' θμια, Βαθμίδα, Δράσεις, Μαθητές, Νέα-Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.