Επιμορφωτική Δράση στους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού και Γυμνασίου Λ.Τ. Τήλου

Σε απάντηση αιτήματος του Γυμνασίου Λ.Τ και Δημοτικού Τήλου, ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων (Σ.Σ.Ν.) Δωδ/σου σε συνεργασία με τον Σχολικό Σύμβουλο (ΠΕ 70) Σοφός Εμμανουήλ, διοργανώνει Ομιλία σε γονείς  στο πλαίσιο Δράσης με τίτλο «Επικοινωνία στο σπίτι και στο σχολείο»

Η επιμορφωτική  δράση θα πραγματοποιηθεί στις 20/11/2014 στο Δημοτικό Σχολείο Τήλου με εισηγητές τους:

17:30-18:00 Σοφός Εμμανουήλ, Σχολικός Σύμβουλος (ΠΕ70) Αποτελεσματική μελέτη για παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες: ο ρόλος των γονέων σε συνεργασία με το σχολείο

18:00-18:30 Βλάχου Όλγα, Κοινωνιολόγος (ΠΕ10), Υπεύθυνη Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Δωδ/σου Διαταραχτική και επιθετική συμπεριφορά παιδιών και εφήβων: τρόποι παρέμβασης σχολείου-οικογένειας

Θα ακολουθήσει  συζήτηση.

Για το σκοπό αυτό συνεργάστηκαν το Γυμνάσιο Λ.Τ. Τήλου και το Δημοτικό Σχολείο Τήλου, καθώς και οι σύλλογοι γονέων και κηδεμόνων των σχολικών μονάδων.

Η Ομιλία είναι δωρεάν και προαιρετική για τους γονείς και θα πραγματοποιηθεί χωρίς να παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία του σχολείου.

Κατηγορίες: Α' θμια, Β' θμια, Βαθμίδα, Γονείς-Κηδεμόνες, Δράσεις, Νέα-Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.