ΤΑΝΙΑ ΣΙΔΕΡΙΔΟΥ

Νηπιαγωγός ΠΕ60

STEM CLUB: ΜΑΙΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ

Τον Μάιο είχαμε την τελική τηλεδιάσκεψη με το σχολείο της Τουρκίας,συνεργαστήκαμε όλοι και κάναμε τον απολογισμό και την αξιολόγηση του προγράμματος.

Συγκεκριμένα, ανταλλάξαμε σουβενίρ και δώρα-ζωγραφιές με τα παιδιά από τη γειτονική χώρα, το ζευγάρι μας (twin schools). Μαζί  πραγματοποιήσαμε συνεργατική ζωγραφική  και γνωριστήκαμε καλύτερα πραγματοποιώντας βιντεοκλήση.

Τον Ιούνιο έγινε συνάντηση skype με τους υπόλοιπους έταιρους του προγράμματος.

Κατά τη διάρκεια του προγράμματος τα παιδιά ανέπτυξαν κοινωνικές και συνεργατικές δεξιότητες ,βελτιώθηκε η επικοινωνία ,ανέπτυξαν δημιουργική σκέψη αλλά και απόκτησαν γνώσεις μέσω της διερευνητικής μάθησης και των πειραμάτων.

Δημοσιεύτηκε στις Κυριακή 17 Ιουνίου 2018 στις 19:13 και βρίσκεται κάτω από Χωρίς κατηγορία. Μπορείς να παρακολουθείς τα σχόλια για το άρθρο χρησιμοποιώντας RSS 2.0 τροφοδότης (feed). Τα σχόλια και τα pings δεν επιτρέπονται.

Τα σχόλια είναι κλειστά.